menu
 
sponsors
KLARTEC YAYA ŠUPA Veľké Kostoľany Nadácia VÚB OPTIK MORVAY Výroba kameňa a pieskov Buková Aranburu Trnava-live Trnavský hlas Mesto Trnava Trnavský samosprávny kraj
 
visit rate
The site is now online
Visits:
Visits today:
Day average:
Visits total:
Stats TOPlist
 
zápisnica zo zasadnutia správnej rady
slovak english


Zápisnica z Výročnej členskej schôdze a Vyhodnotenia roka 2018 konanej dňa 5.2.2019.

05.03.2019, 07:43, administrátor

Program Výročnej schôdze:
1. Vyhodnotenie ročníka 2018 a ocenenie najlepších hráčov jednotlivých kategórií.
2. Plán činnosti pre rok 2019:
    a. súťaže SBF;
    b. reprezentácie;
    c. plánované turnaje.
3. Ciele pre rok 2019.
4. Financovanie klubu:
    a. 2% z daní a financie;
    b. členské poplatky pre rok 2019.
5. Informácie o aktuálnom stave výstavby nového baseballového areálu.
6. Voľba výkonného výboru.
7. Ostatné/diskusia.IDNotice
1 1. Vyhodnotenie ročníka 2018 a ocenenie najlepších hráčov jednotlivých kategórií
V roku 1987 bol založený softbalový oddiel mužov TJ VŠ Trnava a tým začala história klubu v Trnave. V roku 1991 vznikol v Trnave prvý BK, ktorý už od svojho začiatku patril k tým najlepším tímom na Slovensku.
26 rokov sme pôsobili v areáli MTF STU v Trnave a od roku 2014 vytvárame novú históriu v areáli Slávia Trnava, kde piatym rokom budujeme najlepší baseballový areál na Slovensku.

Pravidelne organizujeme baseballové turnaje, s ktorých môžeme spomenúť:
- kvalifikáciu Európskeho pohára 1996, 2003, 2009 a 2012,
- kvalifikáciu ME mužov 2000 a 2008, ME žiakov 2004,
- kvalifikáciu ME juniorov 2010,
- Slovenskú letnú univerziádu 2008.
V novom areáli sme organizovali ME do 23 rokov a softballistky organizovali u nás ME do 22 rokov v softballe.

Medzi naše najväčšie úspechy patrí postup medzi najlepšie tímy v baseballovej Európe v roku 1999 (PVP v Brne) a 2004 (PEM v San Maríne) a víťazstvo v medzinárodnej Interlige v roku 2012.
Historicky patríme k najúspešnejším BK na Slovensku.

ŽIACI U12
Sezóna 2018 začala zimnou prípravou – 3x do týždňa – na ZŠ Bottova. Počas tejto prípravy sme absolvovali niekoľko tradičných halových turnajov na Energetickom učilišti. Súpermi boli zahraničné tímy z Čiech – z Hodonína a Hroši Brno. Absolvovali sme aj turnaj v Hrotoviciach, tradičný turnaj vo Viničnom, kde sme obsadili prvé dve miesta a posledný halový turnaj sme odohrali Slovnaft cup v Bratislave. Celá príprava smerovala k obhajobe žiackeho titulu a v príprave na Majstrovstvá Európy, ktoré sa konali v Budapešti. Počas sezóny sme sa stretávali na softbalovom ihrisku Panthers Trnava 3x do týždňa.
V sezóne 2018 sme boli prihlásení na tri súťaže:
- Slovenskú ligu U12,
- Rakúsku ligu U12
- a región JUH v Českej republike do 13 rokov.
Každý tréning, každý zápas a každú príležitosť zlepšovať sa hráči využívali naplno, aby na Majstrovstvách Európy do 12 rokov v Budapešti reprezentovali nielen Slovensko, ale aj svoj klub. Po letnej prestávke sme začali trénovať na novom mládežníckom ihrisku. Touto cestou by som chcel poďakovať rodičom aj hráčom a hráčkam za roky strávené na softbale a za úžasné zážitky, ktoré sme tam mohli prežívať od majstrovských turnajov až po priateľské zápasy medzi žiačkami softu a našimi chlapcami. PANTHERS ĎAKUJEM za spoluprácu (potlesk). Na novom ihrisku sme sa začali pripravovať na play-off turnaj, ktorý sa mal hrať v Bratislave. Príprava na play-off pozostávala najmä z komunikácie na ihrisku a súhru zadného poľa s in-fieldom. Dvojdňový turnaj s tromi tímami prebiehal systémom každý hral s každým a najlepšie dva tímy postúpili do finále. V prvom zápase proti organizátorovi turnaja – Apollo Bratislava – sme nedali súperovi šancu, čím sme urobili prvý krok k postupu do finále. Cestu sme si však skomplikovali zápasom proti Skalici. Naši hráči sa sústredili na finálový zápas proti Skalici, ktorá porazila v základnej skupine Apollo a postúpila tak do finále s výhodou „domáceho“ družstva. Od rozcvičky až po posledný out mali naši hráči zápas pod kontrolou. Bol to úžasný zážitok pre mňa, ako trénera, sledovať 12 ročných chlapcov, žiť pre prítomný okamžik. Jednoducho zápas, z ktorého nechcete odbehnúť ani na WC. Dámy a páni, získali sme titul Majstri Slovenska 2018 v kategórii U12.

Hráč zimnej prípravy – Damon Atkinson.
Hráč letnej sezóny – Ján Fančovič.
Najlepší hráč žiakov za rok 2018 – Samuel Deák.
Najužitočnejší hráč (MVP žiakov) za rok 2018 – Matej Uhnavý.

KADETI U15
Kadeti a ich zimná príprava na sezónu 2018 pozostávala z troch tréningových jednotiek, z čoho mali 2x tréning v telocvični na ZŠ Bottova a jeden kondično-silový tréning TRX v telocvični BODYFITCLUB v Jame. Počas zimnej prípravy sa chlapci s trénerkou JÓGY učili základy dýchania a jednoduché cviky na spevnenie chrbta. V sezóne 2018 sme boli prihlásení do českého regiónu JUH a slovenskej ligy U15. Od začiatku zimnej prípravy až po koniec sezóny sme sa snažili dodržiavať určité dohody, ktoré nás udržali na správnej ceste k dosiahnutiu cieľov. Jedna z najčastejšie opakovaných dohôd bola „robiť veci v danom okamihu najlepšie ako vieme“. Ľahko sa to hovorí, no ťažko sa to realizuje. Títo mladí muži si užívali každý jeden krok cesty, ktorá nás viedla na kvalifikáciu ME kadetov v chorvátskom Sisaku, neskôr na turnaj Pizsek cup a nakoniec na SVK finálový turnaj U15. V sezóne sme sa stretávali s výzvami ako: „chceme dostať 15 odpalov v jednom inningu a hľadáme v nich 3 outy“. T.j. akokoľvek dostávame nakladačku od skúsenejších tímov, hráme stále najlepšie ako vieme, bojujeme sami so sebou a učíme sa. Veľkosť a sila hráčov nezávisí iba od ich fyzických schopností, ale od ich mentálneho rozpoloženia. Preto sme pred seba stavali rôzne výzvy a úlohy. Drvivá väčšina hráčov sa zúčastnila Kvalifikácie ME U15 v Sisaku, kde bol jednoznačný cieľ vyhrať. Myslím, že tá cesta, ktorú sme si prešli, stála za tú radosť, ktorú sme prežívali, keď sme nad hlavy zdvíhali trofej za 1. miesto a postup do elitnej „A“ skupiny U15. Všetky zápasy – v Českej lige, na Európe a turnaji Pizsek cup-u – nás posunuli vpred k finálovému turnaju SVK ligy U15. Zápasy prebiehali rovnakým systémom ako u žiakov, 3 tímy, každý zápasil s každým, 2 najlepšie tímy postúpili do finále na jeden zápas. Hráči vo finále nenechali nič na náhodu a reprezentačného nadhadzovača č. 2 z Apolla rozstrieľali – zápas ukončili predčasne a mohli si užívať zaslúženú radosť z víťazstva. Dámy a páni sme Majstri Slovenska 2018 v kategórii U15.

Hráč zimnej prípravy – Tomáš Miček .
Hráč letnej sezóny – Samuel Kolár .
Najlepší hráč kadetov U15 za rok 2018 – Markus Racík.
Najužitočnejší hráč (MVP kadetov U15) za rok 2018 – Ondrej Petrinec.

MUŽI
Muži extraliga 2018 – druhé miesto.
Muži Interliga 2018 – druhé miesto v "B" skupine.

Muži a juniori boli spojení do jedného družstva, ktorý odohral v mužskej kategórii Interligu "B" skupinu a na Slovensku Extraligu. Na začiatku roka sme potrebovali stabilizovať družstvo, čo sa nám čiastočne podarilo, keď sa vrátilo niekoľko hráčov. Výborné zápasy sme odohrali v slovenskej Extralige s Apollom a FF Bratislavou a tiež v medzinárodnej Interlige. Prvé zápasy v Belehrade sme nezvládli, ale ďalšie zápasy sme postupne odohrali lepšie a lepšie a bolo len na hráčoch ako počúvajú trénerov a plnia to, na čo majú schopnosti. Z pohľadu výsledkov sme dosiahli maximum, čo sme mohli dosiahnuť. Vrcholom bol play off Interligy o postup do "A" skupiny, kde nám neprialo počasie. Napršalo veľmi veľa vody a zaplavilo ihrisko tak, že sa tam dalo člnkovať a museli sme dlhé hodiny dávať areál do prijateľného stavu, aby sa dali odohrať zápasy. Na dvojzápas sme nemali už dostatočne síl, aby sme zabojovali o lepšie výsledky. Zahrali sme celkovo dobré výsledky a táto sezóna dala hráčom veľa skúseností.
V tomto ruku stála pred mužmi ešte jedna ťažká skúška – a tou bol môj príchod po dvanástich rokoch na post trénera. Mojím cieľom bolo viesť mužstvo tak, ako sme viedli tím pred dvanástimi rokmi, čo bolo ťažké tak pre mňa ako i pre nich. Musel som sa zamyslieť nad tým, nakoľko budem náročný na hráčov a budem od nich vyžadovať rovnaké úsilie, ako predtým, keď sme ovládli ligu a dostali sa medzi osem najlepších tímov Európy. Veľmi rýchlo som zistil, že musím svoje nároky znížiť o 50%, nakoľko by sa nám družstvo rozpadlo a nemal by kto dohrať ligu. Myslím, že chlapci veľa vecí pochopili, a najmä to, že šport nie je len o samotnej hre, ale aj o disciplíne. Mali to u mňa veľmi ťažké, nakoľko som od nich vyžadoval zodpovednosť voči sebe, svojim spoluhráčom a voči mne. Pre mňa neboli podstatné výhry, ale to, ako sa správali na ihrisku aj mimo neho a dúfam, že budeme rovnako pokračovať aj nasledujúcom roku.
V nasledujúcom ročníku budeme hrať "B" skupinu Interligy. Príchod nových šikovných kadetov do tímu bude znamenať nižšiu vyčerpanosť tímu a tiež dúfajme aj rýchlejší progres ako v predchádzajúcej sezóne.
Môžem zaželať všetkým mužom a juniorom, aby boli zdraví, aby sa snažili čo najviac a mali z toho čo najväčšiu radosť.
2 2. Plán činností pre tento rok

Súťaže SBF

EXTRALIGA MUŽOV
- BK AngelsTrnava – juniori;
- BK Apollo Bratislava – juniori;
- BK Apollo Bratislava "B";
- BK Martin.

INTERLIGA MUŽOV
- BK AngelsTrnava;
- Kranjski Lisjaki – Slovinsko;
- Vojvodina Novi Sad – Srbsko;
- Medvednica Zagreb – Chorvátsko;
- Reds Budapest – Maďarsko;
- Beograd 96 – Srbsko.

Kadeti
- BK AngelsTrnava;
- BK APOLLO Bratislava;
- OUTMEN Skalica.

Žiacka SVK liga U12
- BK Angels Trnava;
- BK Apollo Bratislava.

Rakúska liga U14
- BK Angels Trnava;
- Blue Bats;
- Diving Ducks;
- Grasshoppers;
- Lions;
- Wanderers;
- Erd Budapest.

Česká liga U15
- BK Angels Trnava;
- Draci Brno;
- Cardion Hroši Brno;
- Trebíč Nuclears;
- Outmen Skalica;
- Technika Brno;
- Olympia Blansko.

ROZVOJ

V rámci rozvoja baseballu a tímov organizujeme krúžok spolu s prípravkou na ZŠ Bottova. Rovnako máme baseballový krúžok v súkromnej materskej škole BESST. Svoje zastúpenie a propagovanie baseballu realizujeme aj v rámci akcie Športový talent na Trojičnom námestí v Trnave dvakrát do roka. Deťom približujeme baseball aj pomocou športovej organizácie FitKids, v ktorej pôsobím ako tréner a v rámci každého tréningu s nimi realizujem jednoduché baseballové cviky a hry. V spolupráci so softbalovým klubom Panthers Trnava prebieha dvakrát do týždňa softbalovo-baseballový tréning začiatočníkov, z ktorého, ako veríme, budú deti pokračovať v tomto krásnom športe v našom klube.

Reprezentácie Slovenska vycestujú na nasledovné podujatia:

ME U15 – Taliansko – 15. 7. 2019 – 21. 7. 2019.
Reprezentácia Kadetov – Pony League Praha – 25. 4. 2019 – 28. 4. 2019.
ME žiakov U12 – Třebíč Česká republika – 1. 7. 2019 – 7. 7. 2019.
Žiaci U10 – Super Pohár Praha, Česká republika – 31. 5. 2019 – 2. 6. 2019.
ME muži "B" skupiny – Trnave, Slovenská republika – 1. 7. 2019 – 7. 7. 2019.

ME muži „B“ skupina
Cez víkend na baseballovom kongrese prebehlo losovanie skupín. V Trnave budú hrať: Švajčiarsko, Poľsko, Ukrajina, Fínsko, Litva, Slovensko, Bielorusko a Rumunsko.
Druhá časť ME mužov sa odohrá súčasne v Bulharsku v Blagoevgrade.
Zháňame dobrovoľníkov na pomoc s organizáciou turnaja, v rámci ubytovania, stravovania, marketingu, pomoci do bufetu, atď.
3 3. Ciele na rok 2019

Najdôležitejším cieľom klubu v tomto roku je:
- postupné zvyšovanie členskej základne mládeže,
- v skupinách žiakov a kadetov stabilizovanie družstiev,
- zvyšovanie hráčskej kvality,
- odohranie kvalitných medzinárodných súťaží a zvíťaziť v súťaži na Slovensku.
U juniorov a mužov budeme pracovať na stabilizovaní hráčskeho kádra a skvalitňovaní tréningového procesu.
Naším cieľom je, aby hráči zažili úspech v podobe víťazstva, alebo z hry, ktorú hrajú. Chceme tiež, aby bol klub vedený v tomto duchu a prekonávanie samého seba považujeme za najvyšší cieľ v živote športovca. V tomto duchu chceme viesť deti naďalej, robíme to najlepšie ako vieme a veľká vďaka Vám za to, že Vaše deti chodia do nášho klubu.
V tomto roku plánujeme postupne zveľaďovať baseballový areál:
- zabezpečiť sociálne zázemie pre divákov,
- zatrávniť priestory
- vysadiť stromy a kríky okolo ihrísk a okolia areálu,
- dobudovať parkoviská a prístupové cesty.
4 4. Financovanie klubu

2% z daní a financie
Tento rok nie sú žiadne väčšie zmeny ako venovať dve percentá. Treba si dať pozor – je nový typ tlačiva poukázania a potvrdenia, pretože ak nebude použité originálne tlačivo - v prílohe – daňový úrad 2% nepoukáže.
V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým rodičom a kamarátom, ktorí nám pomohli pri zháňaní 2 % v predchádzajúcich rokoch.
Od roku 2003 sa uchádzame o % zo zaplatených daní. V minulom roku sa nám podarilo zohnať 15 264,90 eur, čo bolo cca o 5000,- eur menej ako v roku 2017. Bolo to zapríčinené nepoukázaním % niektorých firiem i tiež nižším počtom fyzických osôb.
Väčšina financií bola použitá na budovanie nového areálu.
Členovia klubu dostali tlačivá vyhlásenia a potvrdenia o zaplatení dane. Tieto tlačivá sú pre zamestnaných ľudí, ktorým daňové priznanie robí zamestnávateľ. Tí, ktorí si daňové priznania robia sami, aj živnostníci a firmy, majú vyhlásenie o poukázaní 2 % zo zaplatených daní na konci daňového priznania. Tí dostali tlačivá s tričkom.
Chcel by som Vás poprosiť o oslovenie a získanie čo možno najväčšieho počtu ľudí, nakoľko tieto peniaze sú najdostupnejšie na Slovensku. A tiež zohnať peniaze zo spoločností a firiem je čoraz ťažšie.
Pokračujeme tiež v akcii, že za každých 24,- eur poukázaných cez 2% dáme ako poďakovanie baseballové tričko. Rodičia dostanú tričko ako poďakovanie za každých 133,- eur.
Originály vyhlásení môžete priniesť priamo mne a ja ich odnesiem na daňový úrad. Tí, ktorí si robia daňové priznania sami, živnostníci, prípadne firmy, prosím, doneste fotokópie strany daňového priznania s poukázanou sumou, alebo napíšte sumu a od koho je a to mi doručte. Fotokópie a údaje poukázaných 2% potrebujeme kvôli prerozdeľovaniu financií konkrétnemu družstvu a tiež kvôli poďakovaniu tričkom.
Pre tých, ktorí robia vo väčších firmách, je najideálnejšie tlačivá vypísať s konkrétnym darcom a po jeho podpísaní ich všetky odniesť pracovníčke v učtárni, ktorá to má na starosti, aby ste ich zbavili starostí.

Dotácie z mesta Trnava
Od 2016 platia nové pravidlá rozdeľovania dotácii od mesta Trnava.
Baseballový klub bol zaradený medzi významné športové kluby v meste Trnava – spolu s cca ďalšími 20-timi klubmi. Pri rozdeľovaní sa zohľadňujú výsledky, počet členov, reprezentantov – čo je viac transparentné. V minulom roku sme dostali dotáciu na činnosť vo výške 15. 000,- eur. V tomto roku by sme mali dostať rovnakú sumu – 15. 000,- eur – na športovú činnosť.

Členské poplatky v roku 2019

Výška členských poplatkov sa nemení. Žiaci a kadeti platia ročne 200,- eur - v dvoch splátkach po 100,- eur. Pre hráčov, ktorí platia členské mesačne sa jedná o sumu 17,- eur/mesačne, počas 12 mesiacov.
Juniori a muži majú členský poplatok 280,- eur/rok. Platí sa v dvoch splátkach – k 31. 3. a 31. 6. daného roku. Podrobnosti k platbám som posielal e-mailom. Noví hráči a tí, ktorým to viac vyhovuje môžu platiť členské mesačne. Kvôli poplatkom banke uprednostňujeme však spôsob platenia v dvoch splátkach.
5 5. Informácia o aktuálnom stave výstavby baseballového areálu

Mesto Trnava nám na zasadnutí v decembri 2013 a v júni 2014 odsúhlasilo pozemok na Cukrovej ulici na výstavbu baseballového areálu.
V 2014 sme areál z 90% vyčistili od komunálneho odpadu, buriny, kríkov, panelov, sute a nepoužiteľnej zeminy.
V rokoch 2015 – 2016 sme vybudovali veľké baseballové ihrisko na zápasy kadetov, juniorov a mužov.
V roku 2017 nám mesto Trnava vybudovalo budovu zázemia klubu, kde sa nachádza šatňa domáceho družstva so sociálnymi zariadeniami, striedačka a sklad výstroja. Podarilo sa nám úplne dobudovať veľké ihrisko, vybudovať kanalizáciu a začať s prácami na mládežníckom ihrisku. Vďaka pomoci Igora Krajča bola vybudovaná aj klubovňa.
V minulom roku bolo dokončené mládežnícke ihrisko a začalo sa s výstavbou prístupových ciest a parkoviska.
V tomto roku plánujeme zabezpečiť sociálne zázemie pre divákov a šatne pre hostí. Zároveň plánujeme areál oplotiť, zatrávniť všetky plochy v okolí ihrísk, zasadiť kríky a stromy. Ak získame zámkovú dlažbu, tak plánujeme dokončiť aj parkovacie plochy a prístupové komunikácie.

Členovia VV plánujú stretnutia s predstaviteľmi väčších firiem v TT a okolí. Jedná sa o firmy PSA Trnava, John Manville Trnava, VUJE, Termomont, ESET - p. Trnka, ENEL, JAVYS, Elektrárne, Trnavská Teplárenská, Slovnaft, Samsung, SPP, Rigips, Holcim, Baumit, BoGE, atď. Preto prosíme o pomoc členov klubu pri sprostredkovaní kontaktov, prípadne dohodnutí termínov stretnutí podľa možností.
6 6. Voľba výkonného výboru BK Angels Trnava

Na členskej schôdzi bolo jednohlasne zvolené vedenie klubu:
Členovia Výkonného výboru (VV)
prezident klubu – Ronald Kupka – štatutárny zástupca
viceprezident – Roman Holekši – štatutárny zástupca
člen VV – Peter Cuninka
Igor Krajčo
Pavol Zverbík
Členovia Revíznej komisie (RK)
Igor Jankovič
Marek Červený
Hana Bínovcová
7 7. Ostatné/diskusia

Na záver by som chcel Vám všetkým v mene Baseballového klubu Angels Trnava poďakovať za podporu a pomoc v minulom roku.
Menovite by som chcel poďakovať všetkým rodičom a hráčom, ktorí pomohli a pomáhajú pri údržbe a skrášľovaní areálu. Chcem poďakovať všetkým hráčom za výkony, ktoré podali počas minulého roku, za dôstojné reprezentovanie nášho klubu, mesta Trnava a Slovenska. Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým trénerom, bez ktorých by tieto výkony neboli možné.
Zároveň sa tešíme na úspešne zvládnutie nadchádzajúcej sezóny a naplnenie cieľov, ktoré sme si stanovili.


Zasadnutie výkonného výboru zo dňa 15.1.2019

23.01.2019, 12:19, administrátor

IDNotice
1 FINANCIE .
Roman Holekši predložil VV stav financií k 30.11.2018, výpis z účtu k 30.11.2018 a výpis z účtu k 31.12.2018 .
2 Súťaže do ktorých nastúpime.
- Do Interligy sme prihlásený do B-skupiny kde budeme mať týchto súperov Beograd, Reds Budapest, Medvednica Zagreb, Vojvodina Novi Sad, Kranjski Lisjaki. Z každým odohráme dva zápasy a tak spolu odohráme desať zápasov v rámci Interligy.
- Muži nastúpia zároveň do Extraligy, kde by malo byť sedem družstiev.
- Kadeti U15 sú prihlásený do súťaže na Morave.
- Žiaci U12 odohrajú ligu na Slovensku, ktorú by malo hrať pravdepodobne len Apollo Bratislava.
- Družstvo hráčov U13 plánujeme prihlásiť do ligy U14 v Rakúsku
3 Plán náborov nových hráčov.
Marek Červený informoval VV, že nábory prebehli na viacerých ZŠ a po novom roku budú prebiehať na zvyšných ZŠ. V januári sa pôjde i na ZŠ Bottova, aby sme doplnili i stav do prípravky.
Momentálne máme zatiaľ dvoch nových hráčov.
4 Horská baseballová klinika.
Roman Holekši informoval, že na horskú baseballovú kliniku pôjdeme v zložení Roman Holekši a Marek Červený. O novinkách budeme informovať trénerov Angels.
5 Dostavba areálu.
Roman Holekši informoval VV o stave postupu prác pri dostavbe areálu.
- Momentálne je ihrisko zazimované a kým nepovolia mrazy tak s prácami nezačneme. Potom začneme z výkopom jám na oplotenie za žiackym ihriskom, aby sme v tomto roku komplet baseballový areál uzavreli novým oplotením. Zároveň keď sa vysuší zemina, tak začneme z úpravou trávnatých plôch okolo ihrísk, tak aby sa na jar mohla nasiať na všetkých okolitých plochách nová tráva a parková úprava spraviť.
- Momentálne pracujeme na zosumarizovaní podkladov pre kolaudáciu areálu. Revízia elektroinštalácie je objednaná. Porealizačné zameranie je taktiež objednané. Vyvŕtanie studne trativodu so správami máme prisľúbené sponzorsky v priebehu februára.
- Dokončenie budovy sociálneho zázemia v murovanej forme v našej finančnej situácii neprichádza momentálne do úvahy, a tak priestory pre záchody pre divákov, šatňu pre hostí a prípadný priestor pre bývanie trénera budeme sa snažiť vyriešiť kontajnerovým systémom.
- Peter Cuninka pracuje na grantovom projekte pre CEBu. VV sa predbežne dohodol, že v projekte by sme žiadali na halu k trénovaniu, budovu sociálneho zázemia, vretenovú kosačku, výsledkovú tabuľu a tribúnu.
6 Výročná členská schôdza .
VV sa dohodol na termíne Výročnej členskej schôdze a vyhodnotenie predchádzajúceho roku 2018 sa uskutoční 5.2.2019 v kinosále učilišťa obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici od 18 hodiny.
7 Rezervovanie ihriska na slowpitchový turnaj .
Slowpitchový klub Trnava Giants si u nás podľa dohody rezervuje termín na uskutočnenie slowpitchového turnaja v rámci medzinárodnej ligy na 8.6 - 9.6.2019. VV odsúhlasil zapožičanie s tým, že sa bude hrať na veľkom baseballovom ihrisku v priestore zadného poľa a na mládežníckom ihrisku.

Zasadnutie výkonného výboru zo dňa 14.11 a 22.11.2017

27.11.2017, 22:58, administrátor


IDNotice
1 ||
Prebehla diskusia ohľadne organizovaniu brigád a dezinformačných rečí.
VV sa dohodol, že sa nebudú vyvíjať žiadne tlaky pri organizovaní brigád na rodičov, kto chce pomáhať pri budovaní areálu tak bude pomáhať a kto nechce, tak ho nemôžeme nútiť.
VV sa dohodol, že Roman Holekši spracuje do 30.11.2017 harmonogram výstavby mládežníckeho areálu.
2 ||
Informácia ohľadne stretnutia bývalých hráčov.
Ronald Kupka informoval VV ohľadne stretnutia s hráčmi, ktorí ukončili činnosť a boli by prínosom pre opätovný návrat do klubu. Na stretnutí sa zúčastnili nasledovní hráči : Holub, Lettler, Ščastný, Miklošovič, Čurila, Marhavý M., Viskupič, Zverbík, Petrovič, Červenka, Pavelek, Ešmír, Kovačocy, Bednárik, Kollár Jakub, Komárňanský. RKU a IJA predstavili novú víziu klubu. K dnešnému dňu začali s trénovaním Jakub Bednárik, Martin Lettler a Patrik Holub. Všetci boli informovaní aby sa do dvoch týždňov či už kladne alebo i záporne vyjadrili, čo spravilo len časť zúčastnených hráčov.
3 ||
Roman Holekši informoval VV o stave financií,
- zaslal VV stav financií a výpis z účtu z banky k 30.10.2017 viď príloha č.1 a č.2
- vyúčtovala sa dotácia z VUC TTSK v sume 3000,-Eur, ktorá nám prišla už i na účet
- pracujeme na vyúčtovaní dotácie z mesta Trnava v sume 15.000,-Eur, ktorá bude zúčtovaná začiatkom decembra
- ukončili sme zúčtovanie grantu z VW, ktoré nám nabehlo na účet v sume 300,-eur
- začali sme realizovať grantový darcovský projekt s portálom www.givenio.org, kde získavame financie za zaregistrovanie sa do portálu v sume 10,-Eur na osobu a potom za nákupy v 600 e-shopoch v určitých percentách.
- do konca roku plánujeme viacero stretnutí ohľadne pomoci pri dobudovávaní areálu.
5 ||
Nové logo na oblečenie
Roman Holekši zaslal VV návrhy loga na oblečenie a pre mládež. VV sa dohodol, akým smerom sa budeme uberať a návrhy na stranách 3,10,11 sa budú ďalej dolaďovať na logo klubu pre oblečenie viď príloha č.4 a viaceré návrhy bez krídiel sa budú upravovať pre použitie na tričká.

Zasadnutie výkonného výboru zo dňa 20.10.2017

24.10.2017, 16:51, administrátor

IDNotice
1 Prebehla diskusia ohľadne športovej činnosti klubu počas zimnej prípravy
- Roman Holekši zaslal rozpis tréningov (viď.príloha č.1) počas zimnej prípravy s tým, že začíname v telocvičniach 23.10
- Marek Červený informoval o zabezpečení trénerov v mládežníckych kategóriách nasledovne
a) U11 tréner Krajčovič Jaro - asistent Červený Marek
b) U13 tréner Červený Marek - asistent Krajčovič Jaro
c) U15 tréner Červený Marek - asistent Puškár Michal
d) muži a juniori trénera ešte nemajú
Ronald Kupka bude dohliadať nad všetkými tréningami
- 24.11 bude trénerská klinika v Čechách, VV sa dohodol, že na kliniku pôjdu Marek Červený, Ronald Kupka, Igor Jankovič a Samo Vlček
- materiál k trénovaniu počas zimnej prípravy je všetok a tak zatiaľ nie je potrebné nič dokupovať
- Marek Červený informoval, že počas soboty sa budú robiť testy pre všetky mládežnícke kategórie
- Ronald Kupka informoval VV, že plánuje spraviť kliniku pre rodičov ohľadne životosprávy, filozofie Angels a prečo hrať baseball
2 Informácia ohľadne výstavby areálu
Roman Holekši informoval VV, že termín dostavby žiackeho ihriska je naplánovaný na 31.5.2018. Momentálne sa murujú striedačky a dokončuje diamond, na ktorom treba ešte doliať časť antuky. Trávnik vo vnútornom poli už je zasiaty a rastie. Zadné pole areálu sa zatiaľ nerobí, nakoľko nám chýba cca 60-80 aut černozeme. Zeminu máme dohodnutú v množstve cca 100 aut, ktorá nám ju i dovezie ale majú problém s povolením od životného úradu. Zeminu zároveň riešime i od spoločnosti Termomont, Ismont, z Pekného poľa, z Kamenáču a od viacerých firiem. Roman Holekši informoval o postupe prác po navezení zeminy. Zeminu treba rozhrnúť na hrubo do spádu ako pôjde ihrisko, potom sa musí rovnomerne rozviesť piesok v množstve cca 1000 ton, ktorý sa musí zmiešať veľkých družstevným rotavátorom a až potom môže malý greder z laserom vyrovnať plochu presne do spádu. Po vyrovnaní sa môže začať práce na inštalácii závlahy a po závlahe sa môže zasiať trávnik. Všetky práce budeme robiť tak aby sme mohli v prvom možnom termíne na jar zasiať. Cez zimu chceme zabetónovať stĺpy oplotenia, dokončiť striedačky a beckstop, všetko to záleží samozrejme od počasia.
3 Roman Holekši informoval VV o stave financií,
- účtovne sme približne na nule po odrátaní všetkých dlžôb
- treba zháňať financie, Rono Kupka dohodne stretnutia z viacerými podnikateľmi
- nabehli sponzorské financie zo stavebnín HAK TRADE
- čakáme na uzavretie zmluvy z RESPECtom
- od SBF dostaneme dotáciu na činnosť v sume 3800,-eur na základe nového zákonu o športe
- dokončili sme registráciu na 2% z daní pre rok 2018, ktorú je treba každoročne opakovať
- v priebehu mesiaca budeme vyúčtovávať dotácie z VUC , z mesta Trnava a grantu z VW,
- pôjdeme oslovovať ešte viacero spoločností, ktoré nám v tomto roku prisľúbili pomoc z výstavbou
5 Roman Holekši informoval VV o nedotiahnutej úpravy www stránky. Www stránku plánujeme upraviť k budúcej sezóne.
6 ||
Roman Holekši informoval VV o nedotiahnutej úprave loga pre použitie na bundách a mikinách. VV sa bude prípadnou úpravou loga zaoberať na nasledovných VV.
© created by lacko.m
fun / games
Pinch Hitter 2
pinchhitter2


Baseball
baseball


SpongeBob Slammin Slagger
SpongeBobSlamminSlagger

 
browsers
This page is optimalized for following browsers:

firefox
Mozilla Firefox
www.mozilla.sk/firefox

chrome
Google Chrome
www.google.sk/chrome

opera
Opera
www.opera.com

Use one of the recommended browsers to avoid loading pages incorrectly.