menu
 
sponzori
KLARTEC YAYA ŠUPA Veľké Kostoľany Nadácia VÚB OPTIK MORVAY Výroba kameňa a pieskov Buková Aranburu Trnava-live Trnavský hlas Mesto Trnava Trnavský samosprávny kraj
 
navštevnosť
Na stránke je práve online
Návštevy:
návštevy dnes:
priemer za deň:
návštevy celkom:
Štatistiky TOPlist
 
zaujímavosti
slovak english

Prehľad udalostí vo svete baseballu

28.09.2010, 20:35, Martin Lackovič

Prinášame prehľad udalostí, ktoré sa udiali v posledných dňoch.

V tomto ročníku sa naše družstvo mužov prekvapujúco neprebojovalo do finále, keď prehralo semifinálovú sérius družstvom Slovan Bratislava 3:1 na zápasy. Obsadilo tak konečné tretie miesto v Slovenskej lige.

Vo finále slovenskej ligy sa predstavilo Apollo Bratislava a Slovan Bratislava.
Do zápasu nastúpili domáci s M. Zaťkom na nadhadzovačskom kopci, hostia s mladým M. Nogom. Zápas vychádzal lepšie Slovanu, hneď od začiatku skórovali dvoma bodmi. V ďalšom priebehu si toto vedenie udržiavali a nepustili Apollo do tlaku. Slovan ustál aj závarečný tlak súpera a po výsledku 9-7 vedie v sérii 1-0.
Nedeľný zápas bol zrušený kvôli dažďu.

Majstrovstvá Českej republiky žiakov sa konali 24.-26.9. na Krči v areály Eagles Praha. Turnaju neprialo počasie a na meno víťaza si preto musíme ešte počkať. O 3. miesto sa stretnú Technika Brno a AVG Draci Brno, vo finále uvidíme Eagles Praha s Arrows Ostrava.
Třebíč Nuclears vedený Mariánom (Čočom) Krásnym nevyhral v základnej skupine ani jeden zápas a mal sa stretnúť v boji o predposledné miesto s Mariners Český Dub. Zápas bol pre dážď zrušený.

Finálový turnaj pre štyri najlepšie európske tímy sa odohral 25.a 26.9. v Barcelone.
Prvé semifinále prinieslo tesný súboj talianskych tímov Bologna a San Marino, kde do finále postúpila Bologna po víťazstve 3:2.
V druhom semifinále nemecký majster Haidekopfe Haidenheim zaskočil favorita z Rimini a vyhral 4:1.
Vo finálovom zápase ani Bologna ani Haidekopfe nedokázali v normálnom čase skoróvať. Šance boli na obidvoch stranách, no išlo sa do extra-inningu. Nemci v útoku dokázali skórovať jedným bodom. V dohrávke nastala kritická chvíľa, keď pálkar pri obsadenej prvej a druhej méte nedokázal uliať ani na tretí nadhod a bol out. Nasledujúci pálkar odpálil do vnútorného poľa na double-play, no nepresný príhod na prvú métu skončil v plote a Bologna vyrovnala. Taliani dokázali ešte skórovať a tak oslávila ďaľšie víťazstvo 2:1.
Nasledujúci ročník budeme mať možnosť vidieť najlepšie tímy v akci na vlastné oči. Vrcholový turnaj tejto kategórie je naplanovaný do Brna.
© created by lacko.m
zábava / hry
Pinch Hitter 2
pinchhitter2


Baseball
baseball


SpongeBob Slammin Slagger
SpongeBobSlamminSlagger

 
prehliadače
Táto stránka je optimalizovaná pre nasledovné prehliadače:

firefox
Mozilla Firefox
www.mozilla.sk/firefox

chrome
Google Chrome
www.google.sk/chrome

opera
Opera
www.opera.com

Používajte jeden z odporúčaných webových prehliadačov a vyhnite nekorektnému načítavaniu stránok.